Inspirace od tety

Sněženky už jsou venku a teploty zamíří až k 17 °C. Jaro se hlásí o slovo

Inspirace

24. 02. 2026

Markéta Paločková

sněženky vyfocené v trávě

Sněženky už jsou venku, blíží se tedy vytoužené jaro?

Zdroj: Redakce

Sněženky na cestě z obchodu, ptáci zpívají v plném nasazení a teploty až 17 °C. Vypadá to, že zima konečně zabalila kufry. Jak si užít první jarní dny naplno a neuhnat si hned chřipku?

Když jsem dneska ráno potkala hned několik sněženek po cestě z obchodu, dýchlo to na mě jarem. Ptáci krásně zpívají, dnes i vykouklo sluníčko, že by konečně přišlo to vytoužené jaro?

hrad Karlštejn, nad ním balón
Na jaře je to v Česku krásné, vyrazte třeba na Karlštejn. Jeho okolí je dechberoucí.
Zdroj: Pixabay

Celý týden bude nádherně

Předpověď počasí je pro tento týden velmi vlídná, takže pokud jste neměli plány na víkend, tak to ještě rychle přehodnoťte. Bude to na první výlet v lehčí bundě, ne v péřovce. Možná by bylo vhodné vytáhnout spíše vesty a boty do terénu, protože tohle počasí si zaslouží být prožité venku, ne za oknem.

Nevím, jak to máte vy, ale já, když vidím sněženky, mám neskutečnou radost, že se vrací jaro. Ano, sněženky často zapadají klidně sněhem, to k nim prostě patří, ale je tam ta vidina tepla a to stačí. Letošní zima se držela jako klíště a sluníčko a teplo už chybí nám všem. Přiznám se, musela jsem si imitovat sluníčko v pracovně, abych neměla splín. Mimochodem to opravdu funguje, stačí obyčejná lampička s žárovkou, která svítí dožluta, mozek se dá oblbnout a nálada se zvedne. Tak to zkuste, pokud jste na tom podobně jako já a šedivé dny vám dají zabrat.

Zima držela vládu letos poctivě

Tohle jaro na sebe nenechalo dlouho čekat a já jsem ráda. Je něco magického na tom prvním výletu, kdy si říkáte: „Jak to sluníčko krásně hřeje do zad.“ Vzduch voní jinak, příroda se probouzí a člověk má pocit, že se spolu s ní probouzí taky. Stačí nejbližší les nebo park, není třeba plánovat velkou výpravu. Jde o ten první nádech, ten první krok bez zimní výbavy na zádech.

Pokud jste přes zimu tak trochu zlenivěli, doporučuji vyrazit na procházku s holemi, ulevíte kloubům a ujdete více.

Nicméně s jarem přichází spousta práce a taky jedna past, kterou moc dobře známe. Venku nás bude lákat shodit svršky a pak přijde první chřipka, protože tohle je tradice, které se nedá vyhnout, pokud si nedáte pozor. Tělo si na teplo musí zvyknout postupně, zvlášť po tak dlouhé a vyčerpávající zimě. Vesta ještě chvíli není ostuda, věřte mi.

nohy po pedikúře
Nezapomeňte se hýčkat, po zimě si naše pokožka zaslouží péči.
Zdroj: Pixabay

Co nás ještě nemine?

Přes zimu většina z nás sukně a šaty moc nevytahuje a pod teplými punčocháči chloupky na nohách prostě neřešíme. Tak se na to, dámy, připravte.

Brzy vám přidám další tipy na blog

Proto jsem vám dneska dala pár rad pro zahradu a budu se snažit přidat i další tipy na jarní úklid, podporu zdraví a imunity, abyste toto jaro zvládli naplno a bez zbytečného ležení pod dekou. Protože jaro si je třeba užít plnými doušky a načerpat energii na celý rok.

Zdroje: CHMI

Líbí se 0 čtenářům.Líbí se mi

Sdílejte článek